Bastion Inn Logo

Bastion'ın Hikayesi..

1923 yılında büyük dedemiz/nenemiz Mustafa Nuri Bey ve Meryem Hanım tarafından kendileri ve üç kızları için inşa edilen sıra evlerden ilki olan bu ev, 2017’de restore edilmiştir. Lefkoşa Surlariçi’nde samimi, dinlenebileceğiniz keyifli bir atmosfer ve iç bahcesi ile uygun fiyatlarda yerel bir konaklama deneyimi sunmak üzere, Bastion Inn olarak yeniden hayat bulmuştur.

Tarihi Arabahmet semtindeki Victoria dönemi tarzı sarı taş bina oymalı ön cephesi, yüksek tavanları, şık, uzun kapıları ve pencereleri ile dikkat cekiyor. Restorasyonda kullandigimiz yeni öğelerle, Kıbrıs'ta eski yaşamın modern bir yüzünü sunmak için uğraştık.

Bir zamanların hareketli Victoria Caddesi'nde yer alan Bastion Inn, kısa veya uzun dönemli konuklarımıza, her biri kendi karakterini yansıtan üç odadan birinde kalma seçeneği sunuyor: Nar, Defne ve Lavanta Odaları.

Yiğitler Burcu, Arabahmet Camisi, Ermeni Kilisesi ve Derviş Paşa Konağı`na bir-iki dakikada ulaşabileceğiniz konumuyla Bastion Inn, diğer tarihi mekanlardan şehir meydanına, önemli otobüs duraklarından, Ledra Sokağı (Lokmacı) ile Ledra Palace sınır geçiş noktalarına sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Tüm hakları Bastion Inn'e aittir. 2017